[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • obrus
    Elegance
    • 2011
    • 783
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Nowe sprężynki (BF) założone. Ciekawe, na jak długo wystarczą. Auto zauważalnie wyższe.
    Załączone pliki

    Komentarz

    • FRESH
      Drive
      • 2012
      • 86
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      ja to robię w ramach gwarancji także nic osobiście nie bedę dokładać. Mam nadzieje że zostaną wymienione na właściwe ... i o temacie zapomnę.

      Komentarz

      • termit886
        Rider
        • 2012
        • 261
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez obrus
        Nowe sprężynki (BF) założone. Ciekawe, na jak długo wystarczą. Auto zauważalnie wyższe.
        obrus mi wytrzymały aż dwa tygodnie...

        [ Dodano: Pią 31 Sie, 12 20:59 ]
        Zamieszczone przez FRESH
        Mam nadzieje że zostaną wymienione na właściwe
        fresh życzę Ci tego ale znając SAP to pewnie spier....ą i będziesz musiał jechać drugi raz tak jak ja.

        Komentarz

        • steel
          Drive
          • 2012
          • 58

          Dostałem info od ASO że mają rozwiązanie mojego problemu - dostanę sprężyny wspomagające progresywne. W środę jadę na wymianę.

          Komentarz

          • FRESH
            Drive
            • 2012
            • 86
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            steel - a jak to wygląda ???

            Komentarz

            • kapi
              L&K
              • 2009
              • 1174
              • Fabia combi

              steel, FRESH, wszystko już jest tu opisane w tym wątku..... ciężko cofnąć sie o pare stron ?
              OII sprzedana


              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

              Komentarz

              • jaro2341
                Classic
                • 2011
                • 33

                ja jadę w środę na pomiary sam gdy mierzłem to przód książkowy a tył 36,2 mm
                mam tylko pytanie bo w jednym serwisie powiedziano mi ze ma być pełny zbiornik paliwa i zbiornik gazu a w serwisie który możne dokonać wymiany bezpłatnie(czyli tam gdzie kupiłem) powiedziano ze tylko zbiornik paliwa i kto tu ma racje?

                [ Dodano: Nie 02 Wrz, 12 09:45 ]
                mam pytanko czy wam tez sie pomarszczyl boczek fotela kierowcy?


                [ Dodano: Nie 02 Wrz, 12 09:47 ]
                aso twierdzi ze nie umiem wsiadać do samochodu auto ma przejechane 12000km i ma 9 miesięcy a jak będzie wyglądać po gwarancji której mam 4 lata bo mi dołożyli za fri 2 lata

                Komentarz

                • obrus
                  Elegance
                  • 2011
                  • 783
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Ma być masa pojazdu gotowego do jazdy, czyli oba zbiorniki na full. Temat boczków foteli był poruszany na forum a ASO Cię zbywa.

                  Komentarz

                  • Tatra
                    Ambiente
                    • 2011
                    • 248
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Otrzymałem e-maila z SAP
                    cyt. "Szanowny Panie.
                    Pragniemy Pana poinformować, że nowe/inne sprężyny są w drodze do serwisu w Lublinie.
                    Volkswagen Group Polska Sp. z o.o., w imieniu przedstawicieli Autoryzowanego Partnera Serwisowego Soda Auto przeprasza Pana za powstałe utrudnienia i niedogodności.
                    Prosimy oczekiwać kontaktu tel. ze strony personelu serwisu w Lublinie.

                    Z wyrazami szacunku,
                    Zespół ©koda INFO"

                    Czyli pierwotnie wysłane do ASO sprężyny BD (1xbiała 1xżółta), które miały być montowane dzisiaj zastąpią nowe BF (1xbiała 3xżółta).
                    A swoją drogą...zastanawia mnie pomyślunek osoby, która zamawiała te sprężyny - zamówili takie same jakie są w samochodzie :niewiem .

                    [ Dodano: Pon 03 Wrz, 12 07:58 ]
                    Zamieszczone przez jaro2341
                    ja jadę w środę na pomiary sam gdy mierzłem to przód książkowy a tył 36,2 mm
                    mam tylko pytanie bo w jednym serwisie powiedziano mi ze ma być pełny zbiornik paliwa i zbiornik gazu a w serwisie który możne dokonać wymiany bezpłatnie(czyli tam gdzie kupiłem) powiedziano ze tylko zbiornik paliwa i kto tu ma racje?
                    ASO, w którym miałem pomiar podała informację, że oba zbiorniuki (LPG i PB) winny być na full.
                    "Brakujące litry" dociążają np. bańkami z wodą.

                    Ale z tego co się naczytałem to, co ASO to obyczaj... niestety.
                    Najśmieszniejsze jest to, że ASO w któym kupiłem auto zażyczyło sobie kasy za wymianę, a inne (w tym samym mieście) wszystko robi w ramach gwarancji.
                    Gdyby również i w tym zażyczyli sobie kasy za wymianę z pewnością sprawa oparłaby się o SAP z żądaniem wymiany w ramach gwarancji. Udało się za free więc już niczego do nich nie pisałem.

                    Na pewno nie można im (ASO/SAP) odpuszczać

                    " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                    Pzdr. - 1.6 MPI

                    Komentarz

                    • PPrzemek
                      Drive
                      • 2012
                      • 87

                      Tatra, nie chce Cię martwić, ale ja też miałem BF i mi siadły.
                      Teraz mam wspomagające i jest dobrze. Po wakacjach tył nie siadł.
                      Również auto mocno obciążone nie siada tak bardzo i się lepiej prowadzi, niż na BF.
                      Pozdrawiam
                      Przemek

                      Komentarz

                      • iFi
                        Elegance
                        • 2012
                        • 906

                        Choć nie mam LPG to jednak mój samochód, mam wrażenie, lekko przysiadł...

                        Ostatnio z racji przygody z wkrętem do drewna w oponie (niedaleko OBI :| ) postanowiłem doposażyć swoją furmankę w koło zapasowe... Nabyłem sobie lewarek z kluczem w stylowym styropianku oraz stalową felgę 6"x15"....

                        Dzisiaj zmierzyłem rano w pracy w parkingu podziemnym prześwit od środka koła do brzegu błotnika i wyszło ~370mm

                        Powiedzcie mi, jeśli macie jakieś doświadczenia, czy jeśli wybiorę się do ASO to koło zapasowe i mata gumowa w bagażniku będzie powodem standardowych wykrętów?

                        Ile właściwie powinno być prześwitu? Przewertowałem temat ale nie mogłem trafić na takie info.

                        Komentarz

                        • Maicroft
                          Moderator
                          S_OCP MemberModeratorr
                          • 2004
                          • 25757
                          • Audi

                          370 masz z zatankowanym na full aucie czy takim juz pojezdzonym ??

                          Bo te 370 to jest takie pogranicze, gdzie ja wymienilem na sztywniejsze
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz

                          • iFi
                            Elegance
                            • 2012
                            • 906

                            Na wskaźniku paliwa jest nieco poniżej 3/4 baku... a że pierwsze 1/4 jest dłuższa niż pozostałe ćwiartki :P no to już pojeździło trochę... Bagażnik pusty poza kołem zapasowym i matą gumową oryginalną Skody...

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              No to umow sie na wizyte tam gdzie kupiles. Przed salonem zalej pod korek i niech mierza. Nie mow o kole, bo moga marudzic, ze mial byc zestaw.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • Tatra
                                Ambiente
                                • 2011
                                • 248
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez PPrzemek
                                Tatra, nie chce Cię martwić, ale ja też miałem BF i mi siadły.
                                Teraz mam wspomagające i jest dobrze. Po wakacjach tył nie siadł.
                                Również auto mocno obciążone nie siada tak bardzo i się lepiej prowadzi, niż na BF.
                                Mam nadzieję, że tył się podniesie. Gwarancji mam jeszcze ponad rok więc będę czujny w tej kwestii. Jakby co wale z powrotem do ASO.
                                Z postów zamieszczonych w tym wątku wynika, że dopiero min. BF + wsmogające = OK.

                                " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                Pzdr. - 1.6 MPI

                                Komentarz

                                • iFi
                                  Elegance
                                  • 2012
                                  • 906

                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                  No to umow sie na wizyte tam gdzie kupiles.
                                  Nie może to być dowolne inne ASO do którego mi bliżej, które preferuję?

                                  Komentarz

                                  • Maicroft
                                    Moderator
                                    S_OCP MemberModeratorr
                                    • 2004
                                    • 25757
                                    • Audi

                                    Dowolne inne pewnie bedzie mialo pocha :lol: Nie dales nam zarobic to teraz my nie musimy Ci pomoc - poczytaj przeboje kolegow.

                                    Sprawdzic nie zaszkodzi.

                                    Zagladnij pod auto jakie masz sprezyny, jak 1 pasek bialy i 1 lub 2 zolte to zmien na 1 bialy i 1 pomaranczowy. U mnie jest OK przy podobnym aucie
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    • Tatra
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 248
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez iFi
                                      m

                                      Powiedzcie mi, jeśli macie jakieś doświadczenia, czy jeśli wybiorę się do ASO to koło zapasowe i mata gumowa w bagażniku będzie powodem standardowych wykrętów?

                                      Ile właściwie powinno być prześwitu? Przewertowałem temat ale nie mogłem trafić na takie info.
                                      - ja koło + wykładzinę miałem w bagażniku i nikt nic nie marudził,
                                      - miałem w środku fotelik dziecięcy i też nikt nic nie marudził abym go wyciągał.

                                      Informacja o prześwitach strona 5 i okolice:

                                      zawieszenie tył standard, wysokość stała( środek nadkola do środka koła w linii pionowej) :
                                      398mm +- 10mm do 12.05r
                                      394mm +- 10mm od 01.06r

                                      " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                      Pzdr. - 1.6 MPI

                                      Komentarz

                                      • iFi
                                        Elegance
                                        • 2012
                                        • 906

                                        Maicroft, Tatra, Dzięki za pomoc... uderzę najpierw do bliższego mi geograficznie ASO... jeśli zaczną kręcić to ich skarcę i napiszę do SAP albo raczej VP :P Niech się układają między sobą... Jak to nic nie da to dopiero pojadę do tego gdzie samochód nabyłem...

                                        Zamieszczone przez Tatra
                                        394mm +- 10mm od 01.06r
                                        25mm niżej... czyli ogólnie mogę zakładać sprężyny -30mm i wyjdzie na to samo :P

                                        Komentarz

                                        • Maicroft
                                          Moderator
                                          S_OCP MemberModeratorr
                                          • 2004
                                          • 25757
                                          • Audi

                                          Zamieszczone przez iFi
                                          25mm niżej... czyli ogólnie mogę zakładać sprężyny -30mm i wyjdzie na to samo :P
                                          Moze byc wyzej niz na tych co masz :lol: Ktos juz o tym pisal.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz

                                          • iFi
                                            Elegance
                                            • 2012
                                            • 906

                                            Popatrzyłem z ciekawości na ogłoszenia sprzedaży na pewnym niemieckim portalu ogłoszeniowym i tak na oko, na wszystkich zdjęciach samochody stały wysoko z tyłu... Patrzyłem na 1.4 TSI z przebiegami od 50 do 100 kkm...

                                            Nic, w piątek mam wizytę w ASO, zobaczymy co mi powiedzą... Może za dużo wosku na lakierze i dociąża :P

                                            Komentarz

                                            • termit886
                                              Rider
                                              • 2012
                                              • 261
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez Tatra
                                              Z postów zamieszczonych w tym wątku wynika, że dopiero min. BF + wsmogające = OK.
                                              Tatra wcale nie prawda... Ja mam założone 1xkropka biała + wspomagające i też jest OK. Ja miałem wymienione na BF ale reklamowałem je po dwóch tygodniach i po tej reklamacji SAP nakazał założyć spowrtem te które miałem wcześniej czyli 1 x kropka biała + wspomagające. Po takiej operacji mój szkodnik na full bakach ma 390mm.

                                              Komentarz

                                              • Tatra
                                                Ambiente
                                                • 2011
                                                • 248
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez termit886
                                                Ja mam założone 1xkropka biała + wspomagające i też jest OK.
                                                termin886 no to tylko trzeba się cieszyć, że jest OK.

                                                Wczoraj byłem na wymianie sprężyn. Poprosiłem, że chciałbym zobaczyć pomiar po wymianie. Wynik pomiaru w serwisie ponad 390 :lol: , więc myślę "lux-malina"
                                                Wracam do domu i dokonuję pomiaru raz jeszcze, wynik ....383 mm :cry:
                                                Myślę, że pomiar w ASO dokonany był bez uprzedniego przejechania kilku metrów, (wiedzą co robią przebiegłe bestie :wink: ). Tym sposobem wynik był na ich korzyść.

                                                Myślę, że pojeżdżę trochę, niech się sprężynki bardziej "uklepią" i wracam do ASO na poprawkę/dokładkę. W listopadzie mam przegląd gwarancyjny więc będzie okazja do zwierzeń, chyba, że będzie bardzo padaczka to pojadę wcześniej.

                                                Różnica jazdy po wymianie jest baaaardzo duża. Samochód nie lata na dołkach jak parówka na talerzu. Pewniej trzyma się drogi oraz lepiej wyłapuje nierówności.

                                                Moje odczucia: czuję niedosyt bo wiem, że jeszcze to nie to i sprawa będzie wymagać kolejnej wizyty. Pewnie skończy się na sprężynach wspomagających.
                                                Spodziewałem się wyniku w okolicach 390 mm (realnego).

                                                " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                                Pzdr. - 1.6 MPI

                                                Komentarz

                                                • termit886
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 261
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Tatra da im dwa tygodnie żeby się ułożyły i wtedy zmierz a gwarantuje że nie bedzie normy...

                                                  Komentarz

                                                  • Tatra
                                                    Ambiente
                                                    • 2011
                                                    • 248
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Zamieszczone przez termit886
                                                    Tatra da im dwa tygodnie żeby się ułożyły i wtedy zmierz a gwarantuje że nie bedzie normy...
                                                    :diabelski_usmiech

                                                    " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                                    Pzdr. - 1.6 MPI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...